Unghästfinalen 2014

 

Startlistor alla klasser
den 27 september 2014

 

 

Dessa ekipage var anmälda 2014


5-åringar

CAS Jeremiah Gray, f-09, val, skm, e. Zulak u. Wielka Dana ue. Noir, uppf. Carina Syrén, äg/tränare/ryttare Elin Gränsgärd
Chan Pichit, f-09, val, br, e. Rite on Line u. Lovesick ue. Spotlite Lobell, uppf. Tommy & Irene Ljunggren, äg/tränare/ryttare Anna Lindh
Chili Flame, f-09, sto, fux e. Gimmick u. Caira ue. Mustapha, uppf Anne Karlsson/Gimmick Arabians, äg/ryttare Sara Åhman, tränare Emma Svanäng
El Qatar, f-09, val, brun e. Elcatero u. Golden Question ue. Garizim, äg/uppf Gunilla Kjellén, tränare/ryttare Lovisa Kjellén
Enzo Exlusive, f-09, val, skm, e. Mamba u. Is Etoile ue. Cugant, uppf. Cecilia Andersson, äg Timmy Compier, tränare Ebba Boberg, ryttare Timmy Compier
Falanghina, f-09, sto, skm, e. Gwarant u. Farza ue. Glaz, uppf./äg Prinsens Araber Ella Lindblom, tränare/ryttare Ella Lindblom

JB Mona Lisa, f-09, sto, skm e. El Amin u. Britny ue. Kulak, uppf. Oppreva Araber, äg. Maud&Lennart Arnrup, tränare Ella Lindblom, ryttare Anna Lundholm
Mimra, f-09, sto, skm, e. Enzahi u. Ambricia ue. Pers, uppf. Ninette Fridlund, äg/tränare/ryttare Kristina Parkhomenko
My Kanel El Hamy, f-09, val, br, e. Prince Elhamy u. Ella Tiara ue. Eldorado, uppf. Stall Peak HB Yvonne Ekelund, äg/tränare Ingrid Boström, ryttare Zandra Lagerbäck
Na Camera, f-09, sto, skm, e. Hajar El Kamar u. Cassiopeja ue. Wadim, uppf Gabriella Rönn Larsson, äg Veronica & Anneli Bäckman, tränare/ryttare Veronica Bäckman
Wielki Matteo, f-09, val, skm, e. Gomir u. Wielka Paryscha ue. Parys, uppf. Annie Neumann, äg/tränare/ryttare Anna Jansson
Pampaz Boy, f-09, val, br, e. Zulak u. Pupil ue. Noir, uppf. Carina Syrén, äg/tränare/ryttare Sara Lärka
RSA Escada, f-09, sto, skm, e. Don Bull u. Exanadu ue. Europejczyk, uppf. Royal Sweden Arabian, äg/tränare/ryttare Carolina Lundqvist

TA Kuresih, f-09, val, e. TA Nox u. TA Karibia ue. MC Cashmere uppf. Tärenäs Arabstuteri, äg. Stina Wirén, tränare/ryttare Elin Gränsgärd
Wacko Jacko, f-09, val, br, e. Sokrates u. Wisnia ue. Eldorado, uppf. Camilla Kvarnström, äg/tränare/ryttare Therese Dahlström
Wentworth Sheik, f-09, val, br, e. Daffaq u. Wictoria Sheik ue. Samsheik, uppf. Liza Borgö, äg/tränare/ryttare Caroline Franzén

6-åringar

Bottorps Vigge, f-08, val, br, e. Cross u. Fliesväskan ue. Leik Kvikk, uppf/äg/tränare/ryttare Sabina Rapp
Eox, f-08, val, brun e. Croix de Guerre u. Aisha ue. Eol, äg/uppf/tränare/ryttare Klara Jakobsson
Macoelho (NO), f-08, val, fux, e. Emiliusz u. DA Meduza ue. L.M Limaal, uppf. Steinar Berge NO, äg/tränare/ryttare Sara Straume Brun
Mahir, f-08, val, mbr, e. Pamir u. Andromidha ue. Elcatero, uppf Gunmarie Odén Falkelind, äg/tränare/ryttare Pernilla Odén
TS Coyote, f-08, val, svbr e. Black Turbo u. TS Cimadonna ue. Pakistan, uppf Turbo Star Arabians, äg/tränare/ryttare Emma Svanäng


 


 

Vi sponsrar
Unghäst-
finalen 2014!

 


Husdjursbegravning i
Norrland

ArabHästHagen

Gimmick Arabians

Back on Track

SvRf - Distanskommittén


Gunnar Olsson Hästtransporter AB

Thermobar

Andbjörks Åkeri

Djur & Natur
Butiker

Carab
Kristinehamn

Proscreen.se







Arabhingsten
TB Amyr Rose Prince /
Kat MacMillan

Arabhingsten Sokrates/
Camilla Kvarnström

Fh-Tech Ab /
Sarah Norberg

Grazeland /
Inger Lindegren

Arabhingsten
Croix de Guerre /
Iréne Andersson

Siw Warelius